Digital Marketing Strategy

Web Tasarım

Web tasarımı günümüzde firmalar için kaçınılmaz bir ihtiyaç haline dönüşmekten öteye geçmiş ve 1 Temmuz 2012 tarihindeyürürlüğe giren “Yeni Türk Ticaret Kanunu” ile şirketlere web sitesi zorunluluğu getirilmiştir. Bu hamle ile birlikte şirketler internetin gücünü daha da şeffaf bir açıdan görerek, daha profesyonel web siteleri tercih etmeye başladı.

Web Sitelerinin Avantajları Nelerdir?

Bir web sitesi firmanızın internetin uçsuz bucaksız dünyasına açılan kapısıdır. Ürün ve hizmetlerinizin, dünyanın dört bir yanından konu ile ilgili aramalar yapan insanlara ulaşabilmesine olanak tanıması, bir web sitesini işletmeler için ihtiyaca dönüştüren en önemli maddedir.

Sitenizde işletmenizle ilgili bilgileri ziyaretçilerinizle paylaşabilir, ürün ve hizmetlerinizi, üretim ve tedarik sürecinizi, ekibinizi, sunmakta olduğunuz kalite standartlarını ve daha birçok detayı paylaşabilirsiniz.

Böylelikle konu ile ilgili araştırma yapan ve alım yapmaya hazırlanan potansiyel müşteri kitlenize kendinizi tanıtma ve güven kazanma olanağı yakalayarak, dijital pazarlama sürecinizi de başlatabilirsiniz.

Nasıl Bir Web Sitesi Tercih Etmelisiniz?

İşletmeniz için, derneğiniz için, köyünüz için ya da kendiniz için bir web sitesi yaptırmak istediğinizde en önemli konu “nasıl bir web sitesi tasarımı” gerekir sorusudur. Dernek sitesi için flash alt yapısı ile hazırlanan, üst düzey görsellik sunan bir sayfa tasarımı tercih etmeniz, dernek üyelerinizi etkilemek için mükemmel bir yöntem olarak görünse de, dernekle ilgili bir duyuru yapmak istediğinizde, yönetim paneli olmadığı için işlevsellik konusunda başarısız olacaktır. Aynı zamanda flash çalışmalar Google, Yandex, MSN ve Yahoo gibi arama motorlarına uygun bir alt yapı olmadığı için, derneğinizle ilgili araştırma yapmak isteyen potansiyel üyelerinizin sizi arama sonuçlarında bulması da zorlaşacaktır.Bunun yerine tercih edebileceğiniz yönetim panelli ve gelişmiş slayt kontrol panelli bir web sitesi tasarımı, duyurularınızın üyelerinize ulaştırılması ve arama motorları ile uyumluluk konusunda çok daha verimli olacaktır. Perakende veya toptan ürün satışı yapan, üretim veya distribütör firmalar için ise, kurumsal sitelerden ziyade e-ticaret siteleri tercih edilmesi daha sağlıklı bir yatırım olacaktır.

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı

Kurumsal web sitesi tasarımı, işletmeler için sunulmakta olan profesyonel bir çözümdür. T.T.K.’ya uygun şekilde hazırlanan, daha ciddi ve kurumsal bir görünüm ile firmanızı, ürün ve hizmetlerinizi, işletme yapınızı tanıtan internet siteleridir. Kurumsal web sitesi tasarımı büyüme hedefi olan küçük işletmeler, orta ölçekli işletmeler ve büyük ölçekli işletmeler için markalaşma yönünde atılabilecek önemli adımların başında gelmektedir. Ürün katalogları, garanti bilgileri, hizmet ve servis şartları, sözleşme örnekleri, ihale duyuruları, bayi bilgileri, firma faaliyetleri, ürün servis takibi ve daha birçok detay kurumsal site aracılığı ile sunulabilir. Bunun yanı sıra, arka planda personel yönetim sistemi entegrasyonları ile, yapılacak işlerin projelendirme bazında görevlendirme ve takipleri de kurumsal web sitesi tasarımı tercih edilmesi halinde sağlanabilmektedir.

E-ticaret Sitesi Tasarımı

Başta perakende ve toptan satış yapan, ürün odaklı işletmeler için ideal olan e-ticaret sitesi tasarımı, gelişmiş yönetim panelleri sayesinde, ürün tedarik sistemleri ile e-ticaret sektörüne girmek isteyen yatırımcılar için de çeşitli seçenekler sunmaktadır. E-ticaret sitesi tasarımı konusunda dikkate alınması gereken birçok detay bulunmaktadır. Tercih edilecek renkler görsel açıdan ziyaretçilerinizle aranızdaki etkileşim üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Ancak söz konusu e-ticaret sitesi olduğunda, görsel etkileşim tek başına yeterli olmamaktadır. Başarı ve büyüme hedefli bir e-ticaret projesi söz konusu olduğunda, sistemin SEO uyumlu alt yapısı, XML verilerine uygunluğu, sanal pos gibi entegrasyonlar için desteği başta olmak üzere birçok kritik konu devreye girmektedir.


Digital Marketing olarak e-ticaret proje danışmanlığı hizmetimiz ile, alan adı seçiminden, ürün listeleme ayarlarına dek uzanan detaylı danışmanlık sürecimizin yanı sıra, kendi projesini yürütmek isteyen işletme ve yatırımcılar için de profesyonel e-ticaret sitesi tasarımı hizmeti vermekteyiz. Dijtial pazarlama konusundaki deneyimlerimiz ve web programlama konusunda profesyonel çözüm ortaklarımızın yeteneklerini harmanlayarak oluşturduğumuz e-ticaret alt yapıları ile e-ticarette başarının sırlarını, sizlerle paylaşıyoruz.